Artykuł sponsorowany

Zabiegi wyszczuplające w Polsce - Poradnik - TwojeZdrowie

Zabiegi wyszczuplające w Polsce - Poradnik - TwojeZdrowie

Zabiegi wyszczuplające cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, a liczba oferowanych metod nieustannie rośnie. Wiele osób zastanawia się, czy takie zabiegi faktycznie przynoszą efekty i warto w nie inwestować. W tym artykule przyjrzymy się kilku popularnym metodom wyszczuplającym, ich skuteczności oraz ewentualnym przeciwwskazaniom.

Kriolipoliza - zamrażanie tłuszczu

Kriolipoliza to jedna z nowoczesnych metod redukcji tkanki tłuszczowej, polegająca na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Procedura ta jest nieinwazyjna i bezbolesna, a jej efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Podczas kriolipolizy, specjalne aplikatory schładzają tkankę tłuszczową do temperatury około -10°C, co prowadzi do uszkodzenia błon komórkowych i apoptozy (programowanej śmierci komórek). Następnie uszkodzone komórki tłuszczowe są usuwane przez układ limfatyczny organizmu. Kriolipoliza jest skuteczna w redukcji tłuszczu w trudno dostępnych miejscach, takich jak podbródek czy boczki. Jednakże nie jest to metoda dla każdego - przeciwwskazania obejmują m.in. ciążę, karmienie piersią, choroby serca czy cukrzycę. Jeśli chodzi o renomowane zabiegi wyszczuplające, Warszawa Ursus to rejon działania specjalistów takich jak Studio Figura.

Lipoliza iniekcyjna - rozpuszczanie tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna to kolejna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, polegająca na wstrzykiwaniu specjalnego preparatu bezpośrednio w obszarze nadmiaru tłuszczu. Preparat ten zawiera substancje rozkładające komórki tłuszczowe, które następnie są usuwane przez organizm. Lipoliza iniekcyjna jest szczególnie polecana osobom, które mają niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej i chcą się pozbyć lokalnych zaburzeń sylwetki. Efekty zabiegu są widoczne po kilku tygodniach, a całkowita liczba potrzebnych sesji zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto jednak pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest odpowiednia dla osób z dużą nadwagą czy otyłością oraz ma swoje przeciwwskazania, takie jak ciąża, choroby autoimmunologiczne czy niewydolność nerek.

Ultradźwięki wysokiej mocy - HIFU

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to metoda wykorzystująca ultradźwięki wysokiej mocy do redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Podczas zabiegu energia ultradźwiękowa jest skoncentrowana na głębokich warstwach skóry i tkanki tłuszczowej, powodując podgrzewanie komórek tłuszczowych i ich rozpad. Efekty HIFU są widoczne już po jednym zabiegu, a metoda ta jest szczególnie polecana osobom z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej.