Artykuł sponsorowany

Przy jakich zwierzętach pomocą będzie pastuch elektryczny?

Przy jakich zwierzętach pomocą będzie pastuch elektryczny?

Pastuch elektryczny to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala na skuteczne i bezpieczne utrzymanie zwierząt w zamkniętym terenie. W zależności od potrzeb, może być on stosowany zarówno na dużych, jak i małych powierzchniach, a także przy różnych gatunkach zwierząt. W niniejszym artykule przedstawimy, przy jakich zwierzętach warto rozważyć zastosowanie pastucha elektrycznego.

Zabezpieczanie hodowli bydła

Bydło jest jednym z najpopularniejszych zwierząt hodowlanych w Polsce, a jego utrzymanie wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiedniego ogrodzenia. Pastuch elektryczny sprawdzi się doskonale w tej roli, gdyż pozwala na skuteczne odstraszanie zwierząt od prób przekroczenia granic wyznaczonego terenu. Dzięki temu hodowcy mogą być pewni, że ich bydło pozostanie na właściwym obszarze, co ułatwia zarówno kontrolowanie stanu zdrowia zwierząt, jak i zapobieganie ewentualnym konfliktom z sąsiadami. Ponadto, pastuch elektryczny jest również skutecznym rozwiązaniem w przypadku ochrony bydła przed drapieżnikami, takimi jak wilki czy lisy.

Ochrona koni na pastwisku

Kolejnym gatunkiem zwierząt, przy którym warto zastosować pastuch elektryczny, są konie. W przypadku tych zwierząt, ogrodzenie musi być nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne, aby uniknąć ewentualnych kontuzji. Pastuch elektryczny spełnia te warunki, gdyż jego działanie opiera się na wydzielaniu niewielkich impulsów elektrycznych, które są odczuwalne dla zwierzęcia, ale nie stanowią zagrożenia dla jego zdrowia. Ponadto, odpowiednio dobrany pastuch pozwoli na utrzymanie koni na odpowiedniej odległości od ogrodzenia, co zmniejsza ryzyko uderzenia w niego i doznania obrażeń.

Hodowla drobiu i małych zwierząt

Pastuch elektryczny może być również użyteczny w przypadku hodowli drobiu oraz innych małych zwierząt, takich jak króliki czy owce. W takim przypadku warto zastosować specjalne siatki elektryczne, które skutecznie zabezpieczą teren przed dostępem drapieżników. Dzięki temu hodowcy mogą być pewni, że ich zwierzęta są bezpieczne przed atakami ze strony np. lisów czy jastrzębi. Ponadto, pastuch elektryczny pozwala na łatwe i szybkie przemieszczanie ogrodzenia w razie potrzeby, co jest szczególnie przydatne w przypadku sezonowej zmiany pastwisk czy utrzymania rotacji upraw. Warto również pamiętać, że pastuchy elektryczne są przyjazne dla środowiska, gdyż nie wymagają zastosowania chemikaliów czy innych szkodliwych substancji.