Artykuł sponsorowany

"Mój Prąd" we Wrocławiu - jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę?

"Mój Prąd" we Wrocławiu - jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę?

Wrocław coraz bardziej stawia na ekologię i zrównoważony rozwój. Program "Mój Prąd" to doskonała okazja dla mieszkańców tego miasta, aby zainwestować w odnawialne źródła energii. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku zgłosić się do programu i uzyskać dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych.

Kto może skorzystać z programu "Mój Prąd"?

Program "Mój Prąd" jest dostępny dla osób fizycznych, które są właścicielami domów jednorodzinnych lub współwłaścicielami nieruchomości wielorodzinnych. Ważne jest, aby instalacja fotowoltaiczna była wykonana przez firmę posiadającą odpowiednie uprawnienia oraz certyfikaty. Dofinansowanie można uzyskać na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych o mocy do 10 kWp, a także na inwestycje związane z modernizacją istniejących instalacji.

Warunki programu "Mój Prąd"?

Aby ubiegać się o wsparcie finansowe z programu "Mój Prąd" we Wrocławiu, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, instalacja fotowoltaiczna musi być wykonana przez firmę z uprawnieniami do wykonywania tego rodzaju prac. Po drugie, panele fotowoltaiczne muszą posiadać certyfikat zgodności z normami europejskimi. Po trzecie, wartość dofinansowania nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji, a maksymalna kwota wsparcia wynosi 5 000 zł.

Jak zgłosić się do programu "Mój Prąd" we Wrocławiu?

Aby zgłosić się do programu "Mój Prąd" we Wrocławiu, należy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Następnie wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w wybranej placówce Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) lub za pośrednictwem platformy internetowej banku. Po złożeniu wniosku, ARP dokonuje oceny formalnej i merytorycznej, a następnie podejmuje decyzję o przyznaniu lub odmowie dofinansowania. Cały proces trwa średnio około 2 miesięcy.

Jakie korzyści płyną z uczestnictwa w programie "Mój Prąd"?

Udział w programie "Mój Prąd" we Wrocławiu przynosi wiele korzyści dla właścicieli nieruchomości. Po pierwsze, inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwala na znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Po drugie, korzystanie z odnawialnych źródeł energii przyczynia się do redukcji emisji CO2 i poprawy jakości powietrza w mieście. Po trzecie, dofinansowanie z programu "Mój Prąd" sprawia, że inwestycja staje się bardziej opłacalna, a zwrot z inwestycji następuje szybciej niż w przypadku samodzielnego finansowania instalacji fotowoltaicznej.