Artykuł sponsorowany

Jakie usługi oferuje dekarz? Jakie ma ceny w 2024 roku?

Jakie usługi oferuje dekarz? Jakie ma ceny w 2024 roku?

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi dekarskie, warto zastanowić się, jakie usługi oferują dekarze oraz jakie są ich ceny w 2024 roku. W poniższym artykule przyjrzymy się najważniejszym aspektom związanym z pracami dekarskimi oraz cenami za poszczególne usługi.

Usługi dekarskie - co obejmują

Dekarz to specjalista, który zajmuje się wykonywaniem pokryć dachowych oraz wszelkimi pracami związanymi z dachem. Do głównych usług dekarskich należy montaż i naprawa pokryć dachowych, takich jak dachówki, blachodachówki czy papy termozgrzewalnej. Dekarze zajmują się również montażem rynien, orynnowania oraz elementów docieplenia dachu. Ponadto, do zakresu ich obowiązków należy również konserwacja dachu, czyli czyszczenie i malowanie elementów drewnianych oraz metalowych. Jeśli chodzi o usługi, jakie oferuje doświadczony dekarz, Piaseczno i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Dach-Łącz.

Materiały stosowane przez dekarzy

Wybór materiałów używanych przez dekarzy jest bardzo szeroki i zależy od indywidualnych potrzeb klienta oraz rodzaju dachu. Najpopularniejsze materiały to dachówki ceramiczne, które charakteryzują się dużą trwałością i estetyką. Blachodachówki to kolejna opcja, która jest lżejsza od dachówek ceramicznych i łatwiejsza w montażu. Papy termozgrzewalne są często stosowane na dachach płaskich oraz jako dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią na dachach stromych. Dekarze mogą również wykonywać prace z użyciem blachy falistej, gontów bitumicznych czy paneli dachowych.

Ceny usług dekarskich w 2024 roku

Ceny usług dekarskich w 2024 roku zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj materiału, wielkość dachu, stopień skomplikowania prac czy lokalizacja budynku. Średnie ceny za metr kwadratowy pokrycia dachowego wahają się od 50 do 200 złotych. Dla dachówek ceramicznych cena może wynosić od 70 do 150 zł/m2, natomiast dla blachodachówki od 50 do 100 zł/m2. Papy termozgrzewalnej można spodziewać się kosztów rzędu 40 do 80 zł/m2. Warto jednak pamiętać, że ceny te są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od konkretnego wykonawcy oraz specyfiki danego zlecenia.