Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze trasy biegowe w województwie małopolskim?

Jakie są najpopularniejsze trasy biegowe w województwie małopolskim?

Małopolska to region o wyjątkowym krajobrazie, który przyciąga miłośników biegania z całej Polski. Wśród malowniczych gór, wzgórz i dolin znajdują się niezliczone trasy biegowe, które zachwycają zarówno amatorów, jak i doświadczonych biegaczy. Przedstawiamy najpopularniejsze trasy biegowe w województwie małopolskim, które warto odwiedzić.

Trasy biegowe w Małopolsce. Którą wybrać?

Beskid Żywiecki to jedno z najbardziej popularnych miejsc dla biegaczy górskich. Trasy biegowe w tej części Małopolski są wymagające, ale oferują niezapomniane widoki na okoliczne szczyty. Jednym z najbardziej znanych wydarzeń sportowych jest Bieg Rzeźnika, który prowadzi przez szlaki Beskidu Żywieckiego, a jego uczestnicy mają do pokonania aż 80 km z ponad 4000 metrów przewyższeń. Inne popularne trasy to m.in. Biegi Krokiew, czy Bieg Fiata, które również przyciągają rzesze zawodników.

Park Krajobrazowy Pasma Brzanki to kolejne miejsce, które warto odwiedzić będąc w Małopolsce. Ten malowniczy rejon oferuje różnorodne trasy biegowe w woj. małopolskim, które prowadzą przez lasy, wzgórza i doliny. Jednym z najbardziej znanych biegów organizowanych na terenie parku jest Bieg Rzeźnika, który prowadzi przez szlaki Beskidu Żywieckiego, a jego uczestnicy mają do pokonania aż 80 km z ponad 4000 metrów przewyższeń. Inne popularne trasy to m.in. Biegi Krokiew, czy Bieg Fiata, które również przyciągają rzesze zawodników.

Kraków to nie tylko historyczne miasto, ale także doskonałe miejsce dla biegaczy. Wśród licznych parków i lasów znajdują się trasy biegowe o różnym stopniu trudności. Jednym z najbardziej popularnych miejsc do biegania jest Park Jordana, gdzie znajduje się specjalnie przygotowany tor do biegu o długości 2 km. Inne popularne miejsca to Las Wolski, gdzie można biegać po malowniczych ścieżkach wśród drzew oraz Park Błonia, który oferuje szerokie aleje idealne dla amatorów długich dystansów.

Odkrywając te wyjątkowe trasy biegowe w województwie małopolskim, każdy miłośnik tego sportu znajdzie coś dla siebie. Od malowniczych górskich szlaków, przez urokliwe parki krajobrazowe, po zielone zakątki Krakowa – Małopolska oferuje niezwykłe możliwości dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania.