Artykuł sponsorowany

Jakie dekoracje warto umieścić na wielkanocnym stole?

Jakie dekoracje warto umieścić na wielkanocnym stole?

Wielkanoc to czas, kiedy rodziny zbierają się razem, aby świętować i dzielić się radością. Warto więc zadbać o odpowiednią oprawę tego wyjątkowego dnia, a kluczowym elementem jest pięknie udekorowany stół. W tym artykule przedstawimy trzy propozycje dekoracji, które sprawią, że Wasz wielkanocny stół będzie wyglądał nie tylko efektownie, ale także wprowadzi atmosferę świąteczną.

Jakie kwiaty wybrać na wielkanocny stół?

Kwiaty to nieodłączny element dekoracji wielkanocnego stołu. Wybierając kwiaty, warto postawić na te, które symbolizują wiosnę i odrodzenie – żonkile, tulipany czy hiacynty będą doskonałym wyborem. Można je układać w bukiety lub posadzić w ozdobnych doniczkach. Ważne jest również, aby dobrać odpowiednią kolorystykę – pastelowe odcienie różu, żółci i błękitu wprowadzą na stół świąteczny nastrój.

Obrus to podstawa każdej aranżacji stołu. Obrusy świąteczne mogą być wykonane z różnych materiałów – od tradycyjnych lnianych po nowoczesne z tworzyw sztucznych. Warto wybrać takie, które będą komponować się z resztą dekoracji, np. z kwiatami czy zastawą stołową. Można również zdecydować się na obrus w jasnych kolorach, który będzie stanowić neutralne tło dla pozostałych elementów dekoracji. Dodatkowo, warto pomyśleć o serwetkach – mogą być one w tym samym wzorze co obrus lub stanowić kontrastowy akcent.

Jakie dodatki warto dodać do dekoracji wielkanocnego stołu?

Oprócz kwiatów i odpowiednio dobranego obrusu, warto pomyśleć o dodatkach, które dopełnią całość aranżacji. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć jajek – można je ozdobić za pomocą różnych technik, np. malowania czy decoupage. Innym pomysłem są świece – zarówno klasyczne, jak i te w kształcie jajek czy zajączków. Ważne jest również, aby zadbać o odpowiednią zastawę stołową – porcelana ozdobiona motywami wielkanocnymi będzie doskonałym uzupełnieniem dekoracji.

Warto więc poświęcić trochę czasu na przygotowanie odpowiedniej dekoracji wielkanocnego stołu – dzięki temu święta będą jeszcze bardziej wyjątkowe i niezapomniane. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest to, aby spędzić ten czas w gronie najbliższych i cieszyć się wspólnym świętowaniem.