Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje renowacja okien?

Ile kosztuje renowacja okien?

Renowacja okien to proces, który może znacznie poprawić wygląd i funkcjonalność naszych domów. Warto jednak zastanowić się, ile tak naprawdę kosztuje taki zabieg i czy warto zainwestować w niego swoje pieniądze. W tym artykule przyjrzymy się różnym opcjom renowacji okien, porównamy ich ceny oraz omówimy korzyści wynikające z przeprowadzenia takiej inwestycji.

Czynniki wpływające na koszt renowacji okien

Koszt renowacji okien może być różny w zależności od kilku czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj okien - drewniane, plastikowe czy aluminiowe. Okna drewniane są najbardziej wymagające pod względem konserwacji i często wymagają większego nakładu pracy, co wpływa na wyższą cenę renowacji. Kolejnym czynnikiem jest stan okien - im bardziej zniszczone, tym więcej pracy będzie wymagać ich renowacja. Ponadto ważne jest również rozmiar okien oraz ilość elementów do odrestaurowania, takich jak klamki czy zawiasy.

Cennik usług renowacyjnych

Koszt usług renowacyjnych może różnić się w zależności od firmy oraz regionu Polski. Średnia cena za renowację jednego skrzydła okna drewnianego wynosi około 300 - 500 zł, jednak może się ona różnić w zależności od stopnia zniszczenia okna i konieczności wymiany poszczególnych elementów. W przypadku okien plastikowych i aluminiowych koszt renowacji jest zwykle niższy, gdyż nie wymagają one tak częstych zabiegów konserwacyjnych. Warto jednak pamiętać, że renowacja okien plastikowych może być ograniczona ze względu na trudności z naprawą uszkodzeń mechanicznych. Jeśli chodzi o usługę, jaką jest renowacja okien, Poznań i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Renowood.

Renowacja czy wymiana okien - co wybrać?

Decyzja o renowacji czy wymianie okien zależy od kilku czynników. Jeśli okna są w dość dobrym stanie technicznym, ale straciły swoją estetykę, warto rozważyć renowację. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie poprawić wygląd domu. W przypadku okien drewnianych warto również pomyśleć o renowacji ze względu na ich wartość historyczną i unikalny charakter. Jeśli jednak okna są w bardzo złym stanie lub nie spełniają już swojej podstawowej funkcji, np. nie zapewniają odpowiedniej izolacji termicznej, lepiej zdecydować się na ich wymianę.