Artykuł sponsorowany

Dlaczego drukarka nie drukuje, mimo wymiany tonera?

Dlaczego drukarka nie drukuje, mimo wymiany tonera?

Czy zdarzyło Ci się wymienić toner w drukarce, a mimo to urządzenie nadal nie chciało drukować? Przyczyną tego problemu mogą być różne czynniki. W poniższym artykule omówimy trzy najczęstsze przyczyny tego zjawiska oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

Wymiana tonera nie przynosi efektu? Sprawdź bęben

Pierwszym elementem, który warto sprawdzić, gdy drukarka nie drukuje po wymianie tonera, jest bęben. Bęben to część drukarki, która przenosi obraz na papier. Jeśli jest uszkodzony lub zużyty, drukarka może nie drukować prawidłowo. Aby sprawdzić stan bębna, wystarczy otworzyć drukarkę i wyjąć toner. Jeśli na bębnie widoczne są zarysowania, zabrudzenia lub inne uszkodzenia, może to być przyczyną problemów z drukiem. W takim przypadku warto rozważyć wymianę bębna na nowy.

Ustawienia drukarki źródłem problemów

Kolejnym powodem, dla którego drukarka nie działa mimo wymiany tonera na np. nasz toner mpc2551, mogą być nieprawidłowe ustawienia urządzenia. Warto sprawdzić, czy drukarka jest ustawiona jako domyślne urządzenie drukujące oraz czy sterowniki są aktualne. Ponadto, warto upewnić się, że drukarka jest podłączona do komputera lub sieci bezprzewodowej. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku, ale drukarka nadal nie drukuje, można spróbować jej zresetowania. W tym celu należy odłączyć drukarkę od zasilania na kilka minut, a następnie ponownie ją podłączyć.

Zakleszczone papier czy błąd w podajniku

Czasami przyczyną problemów z drukiem może być zakleszczenie papieru wewnątrz drukarki lub błąd w podajniku papieru. Aby upewnić się, że to nie jest przyczyna problemów z drukiem, warto sprawdzić wnętrze drukarki pod kątem zakleszczonego papieru. Jeśli znajdziemy jakiekolwiek resztki papieru, należy je usunąć ostrożnie, aby nie uszkodzić żadnych elementów drukarki. Jeśli problem nie ustąpi, warto sprawdzić stan podajnika papieru – może być on uszkodzony lub źle zamocowany. W takim przypadku konieczna może być naprawa lub wymiana podajnika.