Artykuł sponsorowany

Dlaczego akumulatory AGM są tak popularne?

Dlaczego akumulatory AGM są tak popularne?

Akumulatory AGM, czyli Absorbent Glass Mat, zdobywają coraz większą popularność na rynku, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ich zaawansowana technologia oraz szerokie zastosowanie sprawiają, że stają się one coraz bardziej atrakcyjne dla konsumentów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zjawisku oraz dowiemy się, dlaczego akumulatory AGM są tak chętnie wybierane przez użytkowników.

Jakie cechy spowodowały popularność akumulatorów AGM?

Jednym z głównych powodów popularności akumulatorów AGM jest ich bezobsługowość. Dzięki specjalnej konstrukcji, w której elektrolit jest zamknięty w matowej strukturze szkła, nie ma potrzeby uzupełniania elektrolitu ani kontrolowania poziomu elektrolitu. Akumulatory AGM są również bardziej wydajne niż tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe. Posiadają one niższy opór wewnętrzny, co przekłada się na szybsze ładowanie oraz większą wydajność podczas rozładowywania. Ponadto, ich trwałość jest znacznie dłuższa niż w przypadku tradycyjnych akumulatorów. AGM w sklepach są najczęściej kupowane.

Kolejnym atutem akumulatorów AGM jest ich bezpieczeństwo. W porównaniu do tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które mogą wyciekać i powodować korozję, akumulatory AGM są całkowicie szczelne. Dzięki temu, nie ma ryzyka wycieku elektrolitu ani wydzielania szkodliwych gazów podczas ładowania. Akumulatory AGM są również bardziej ekologiczne niż ich tradycyjne odpowiedniki. Ze względu na zamkniętą konstrukcję, nie emitują one do atmosfery szkodliwych substancji, co przekłada się na mniejsze obciążenie środowiska.

Akumulatory AGM znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego oraz przemysłu. Są one powszechnie stosowane w systemach awaryjnego zasilania, takich jak UPS czy systemy alarmowe. Ponadto, ze względu na swoją trwałość i wydajność, akumulatory AGM są coraz częściej wykorzystywane w pojazdach elektrycznych oraz hybrydowych. Warto również wspomnieć o ich zastosowaniu w energetyce odnawialnej, gdzie są wykorzystywane jako magazyny energii w instalacjach fotowoltaicznych czy wiatrowych. Ich uniwersalność sprawia, że akumulatory AGM stają się coraz bardziej popularne na rynku i mają szansę stać się standardem w przyszłości.