Za dużo papierów na stole?

Męczy Cię już widok całych gór papierów na biurku i konieczność ciągłego drukowania i podpisywania faktur? Zdawałoby się, że nowoczesne technologie z całego świata dotarły do nas na tyle dawno, że konieczność przestrzegania tego rodzaju procedur lekko trąci myszką. Zwłaszcza, że pochłaniają one mnóstwo czasu, który z powodzeniem można wykorzystać do innych, bardziej korzystnych dla firmy, celów.

Bored Businessman

Szkoda czasu!

O tym, że konieczność zajmowania się fakturami potrafi być strasznie czasochłonna, wie chyba niemal każdy, kto kiedykolwiek miał okazję pracować w biurze. Obsługa takiego dokumentu to cała procedura, która zajmuje mnóstwo czasu. Zastanówmy się, jakie czynności musimy wykonać – najpierw musimy wydrukować dokument, następnie złożyć na nim swój podpis, po czym zanieść go na pocztę, skąd zostanie on nadany do odbiorcy. A co zrobić, jeśli na poczcie będzie cały rządek oczekujących do okienka? I choć każda z tych czynności pojedynczo nie zajmuje zbyt dużo czasu, to gdy je zsumujemy w rozliczeniu miesięcznym, mnożąc przez liczbę faktur wystawianych w ciągu miesiąca, to okazuje się, że tracimy na to mnóstwo cennych godzin. Cóż, wystawianie faktur nigdy nie należało do zbyt kreatywnych czynności, a co za tym idzie, nie jest to działanie, które przyniesie automatycznie jakąkolwiek korzyść naszej firmie.

Obsługuj faktury online

Jednym ze sposobów optymalizacji systemu obsługi faktur w firmie jest zastosowanie tak zwanych e-faktur, czyli faktur elektronicznych. Warto zaznaczyć, że od jakiegoś czasu, firmowe dokumenty wystawione online nie potrzebują już żadnego podpisu. Oznacza to, że możemy śmiało przejść na obsługę faktur w Internecie.

Jak to działa? Aby móc wystawiać faktury elektroniczne, wystarczy zakup licencji do użytkowania platformy do fakturowania, jak ta firmy F4You. Pozwala to oszczędzić czas, ale i zyskać pewność, że kontrahent rzeczywiście otrzymał dokumenty.

www.FajnyBiznes.pl: admin

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

1 Comment

  1. Żyjemy w czasach komputerów, internetu i wszechobecnego Googl’a na co komu papiery na biurku? 😀

    Post a Reply

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *