Wybieramy krzesło obrotowe

Odpowiednie krzesło biurowe jest ważne ze względu na wygodę, ale znacznie ważniejszym czynnikiem jest nasze zdrowie, o które krzesło musi dbać, czyli prosty kręgosłup i właściwą postawę całego ciała. Długie godziny spędzane w pozycji siedzącej przed monitorem to ryzyko pojawienia się poważnych problemów z kręgosłupem i innych schorzeń, którym krzesło obrotowe powinno przeciwdziałać. Trzeba wybrać odpowiedni model, który będzie robił to skutecznie.

Czego potrzebujemy?

Dwie najważniejsze cechy krzesła obrotowego, które będzie nam służyło przez co najmniej 8 godzin dziennie, to wygoda połączona z możliwością szerokiej regulacji konfiguracji fotela. Krzesło musi odpowiednio zapewniać podparcie łopatkom, jak również jego uwypuklenie lędźwiowe musi pasować do naszych pleców. W dobrym krześle powinny być zamontowane także regulowane podłokietniki. Trzeba ponadto zwrócić uwagę na podstawę. Powinna być solidna, a nóżki powinny być ustawione w formie gwiazdy lub lepiej kwadratu. Kółka powinny być tak dostosowane do nawierzchni, by jej nie uszkadzać. Wypełnienie siedziska i oparcia może być różne, chociaż najczęściej wybiera się pianki. Więcej na te,at wyposażenia biura oraz doborze krzeseł biurowych przeczytasz na stornie: www.pawelrybinski.pl

W gabinetach częściej stawia się na fotele skórzane, które lepiej się prezentują i są wygodniejsze w użytkowaniu na co dzień. Czasami określa się je mianem foteli managerskich, ponieważ podkreślają status osoby, która z nich korzysta. Wadą takich krzeseł jest zazwyczaj trwałe połączenie siedziska z oparciem, co powoduje, że niemal zawsze ich konfiguracja jest nieoptymalna, przez co praca przez dłuższy czas w takim fotelu jest niewskazana.

Fotel biurowy do pracy może być trudnym zakupem, ale jeśli potrzebne jest codo domu, co będzie wykorzystywane tylko sporadycznie, można pozwolić sobie na daleko idącą dowolność. W zupełności wystarczy podstawowy zakres regulacji fotela i nie ma potrzeby obecności podłokietników. Często wybierane są designerskie modele dopasowane raczej nie do naszego ciała, a do ogólnego trendu aranżacyjnego mieszkania. Można nawet zdecydować się na zwykłe krzesło obite tkaniną i nie będziemy narzekać na taki zakup.

Kwestie szczegółowe

Kręgosłup człowieka w trakcie siedzenia powinien mieć lekko wygiętą postać. Krzesło powinno na to pozwalać przy jednoczesnym oferowaniu pełnej stabilizacji. Oparcie powinno być regulowane, by dopasować się do wzrostu użytkownika. W niektórych krzesłach nie ma możliwości dopasowania oparcia do poziomu odpowiedniego dla osób bardzo wysokich i trzeba się upewnić, że wybierane przez nas krzesło jest odpowiednio wysokie. Możliwość odchylania to także bardzo przydatna dla zdrowia funkcja.

Długość siedziska jest ważna. Powinno wysuwać się do długości ¾ ud, dzięki czemu powinniśmy mieć możliwość ustawienia nóg pod kątem prostym do podłogi.

Kwestie dodatkowe

Dodatkowych elementów krzeseł może być wiele. Producenci montują na przykład specjalne zagłówki przeznaczone głównie dla osób pracujących bardzo długo. Inne fotele posiadają podkolannik, a jeszcze inne możliwość szybkiego rozłożenia do pozycji niemal leżącej.

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *