Dwa sposoby na przelewy on-line

Aby wykonać przelew, nie musimy już wcale wybierać się do banku albo na pocztę. Teraz możemy zrobić to całkowicie przez internet. Zanim jednak wykonany pierwszy przelew pieniędzy, powinniśmy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Te w dużej mierze zależy od tego, jak wykonujemy nasz przelew. Możemy zrobić to całkowicie samodzielnie lub też możemy wykorzystać systemy płatności internetowych. Co sprawdzi się lepiej?

W przeszłości, a także dzisiaj – przelewy internetowe możemy przede wszystkim wykonać za pośrednictwem naszego serwisu transakcyjnego oferowanego przez bank. Wtedy logujemy się na swoje konto i postępujemy według wskazówek. Druga opcja to systemy płatności internetowych – pozwalają one na przelewy on-line oraz płatność kartą.

Każda z tych metod ma swoje zastosowanie, zalety oraz wady. Dzisiaj prym wiodą przede wszystkim systemy płatności on-line, ale także przelewy mają swoje zastosowanie, pomagając nam w codziennych sprawach finansowych.

Przelewy tradycyjne

Taki przelew możemy wykonać samodzielnie, bez wychodzenia z domu. Logujemy się na swoją stronę, wybieramy opcję płatności, a potem wypisujemy formularz. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie sprawdzić, czy wszystkie wpisane dane są prawidłowe. W przeciwnym przypadku przelew może się nie powieść.

Czas księgowania przelewów tradycyjnych liczony jest według sesji Elixir. W ciągu dnia są trzy sesje przychodzące oraz trzy sesje wychodzące. Gdy robimy przelew międzybankowy, czyli pomiędzy dwoma różnymi bankami, wtedy księgowanie trwa zwykle jeden dzień roboczy. W przypadku przelewów wewnątrzbankowych księgowanie ma miejsce od razu.

Przelewy on-line z systemami płatności

Nasza druga opcja to systemy płatności internetowych – pozwalają one na przelewy on-line oraz płatność kartami. W tym przypadku nie płacimy pieniędzy bezpośrednio na konto odbiorcy, ale na konto pośrednika – systemu płatności, który potem przekazuje je dalej.

Nie oznacza to jednak wcale, że na pieniądze czekamy bardzo długo. Wprost przeciwnie! Sprzedawca od razu informowany jest o tym, że kupujący zapłacił systemem – nawet jeżeli jest to przelew międzybankowy. Wtedy może on od zaraz rozpocząć realizację transakcji.

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *