Oszczędzanie z lokatami

Oszczędność to trudna rzecz do zrobienia – mało kto potrafi odkładać pieniądze – wolimy je raczej wydawać. Zawsze znajdzie się coś ciekawego, co może nam się przydać. Na rynku są produkty, które pomagają nam w oszczędzaniu. Takimi produktami są lokaty i konta oszczędnościowe oraz różnego rodzaju fundusze oszczędnościowo – inwestycyjne.

Najlepsza lokata

Każdy z nas potrzebuje czegoś innego, dlatego nie każdy rodzaj oszczędzania nam będzie pasował, dlatego jedni będą zadowoleni z funduszu oszczędnościowego, inni z konta oszczędnościowego, jednak najlepszą formą oszczędzania jest lokata. Może to pokazać ranking lokat terminowych. Lokata jest na konkretny czas i w trakcie jej trwania nie mamy możliwości wypłacenia naszych środków, dopiero po zamknięciu lokaty z powrotem dostaniemy nasze pieniądze powiększone o odsetki. Inna zaleta lokaty jest bezpieczeństwo, przy podpisaniu umowy dostajemy gwarancję tego, że zostanie zwrócona nam kwota, którą wpłacamy. Możemy stracić odsetki w niektórych sytuacjach, ale kwotę, którą wpłacimy zawsze odzyskamy.

Wybór lokaty

Sprawdzając oferty lokat spotkamy się z bardzo dużym wyborem. Wynika to stąd, że lokaty są różne, a banki w swojej ofercie mają po kilka propozycji. Dlatego istotne jest to, aby przed wyborem sprawdzać ranking lokat terminowych, ale wcześniej zdecydujmy się na jakiś konkretny termin. Mamy do wyboru lokaty miesięczne, trzymiesięczne a także półroczne i kilkumiesięczne. Na rynku są także lokaty długoterminowe, które trwają od roku do kilku lat (najczęściej dwóch). Dlatego zanim zaczniemy poszukiwania warto dokładnie zastanowić się nad tym, z jakiej lokaty chcemy skorzystać.

Atrakcyjne rozwiązania

W związku z tym, że jest tak wiele różnego rodzaju lokat, jest też wiele różnych rankingów. Dzięki temu dokładniej można sprawdzać oferty i porównywać je ze sobą. Z takim rozwiązaniem zaoszczędzimy dużo czasu, tylko wcześniej trzeba zdecydować się na rodzaj lokaty. W rankingu lokat terminowych możemy także porównać ze sobą poszczególne lokaty. Taki ranking znajdziemy na portalu internetowym Finmarket.pl. Jeśli już wiemy jakiej lokaty szukamy, to warto sprawdzać już rankingi tematyczne.

Najciekawsze oferty

Wśród najciekawszych ofert lokat długoterminowych znajdziemy lokatę Noble Banku. Czas trwania to 12 miesięcy i bardzo atrakcyjne oprocentowanie, bo aż 3.5% w skali roku. Biorąc pod uwagę to, co dzieje się na rynku finansowym, nikogo nie powinno dziwić, że takie oprocentowanie znajduje się na szczycie rankingu lokat terminowych. Niestety Noble Bank ma swoje wymagania i minimalną kwotę, jaką można wpłacić na tą lokatę to 50 000zł. Innymi wartymi uwagi są produkty Credit Agricole i Santander. Jeśli mamy wątpliwości wcześniej skorzystajmy z rankingu, a potem z porównywarki internetowej, ewentualnie możemy skontaktować się z bankiem. Możliwości mamy kilka, więc z nich korzystajmy.

www.FajnyBiznes.pl: admin

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

1 Comment

  1. Polecam lokaty w idea banku – zawsze coś ciekawego i konkurencyjnego można wybrać.

    Post a Reply

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *