Ograniczanie kosztów utrzymania domu dzięki izolacji

Ocieplenie domu jest warunkiem koniecznym utrzymywania w zimie komfortu termicznego mieszkańców, a w zasadzie jest kwestią, która umożliwia osiągniecie tego warunku z założeniem sensownych kosztów. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by dom nieocieplony ogrzewać bardzo intensywnie godząc się przy tym na bardzo duże straty ciepła, a tym samym duże wydatki z budżetu domowego. Każda kaloria ciepła to jednak realny koszt dla właściciela domu oraz dla środowiska naturalnego, ponieważ wiąże się najczęściej z koniecznością spalenia jakiegoś paliwa, a to oznacza wypuszczanie do atmosfery dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów. Dzięki skutecznemu systemowi ocieplenia domu możliwe jest zredukowanie strat energii cieplnej i tym samym zredukowanie zapotrzebowania na nią. W czasie mrozów cały czas trzeba najczęściej dom ogrzewać, ale jeśli ocieplenie jest wystarczająco skuteczne, przy dodatnich temperaturach okazuje się to być zbędne. Jest to ogromna korzyść dla budżetu domowego i środowiska naturalnego, a dodatkowo dom uzyskuje ograniczoną odporność na promieniowanie UV, skrajne zjawiska pogodowe i uszkodzenia mechaniczne.

Żeby cieszyć się wszystkimi tymi korzyściami, konieczne jest wybranie odpowiedniego materiału do ocieplenia domu i stworzenie systemu ocieplenia w sposób w pełni profesjonalny. Powinien się tym zawsze zajmować specjalista.

Materiałem, który warto rozważyć, są natryskowe pianki poliuretanowe PUR cechujące się znakomitymi właściwościami izolacyjnymi. Jest to jeden z najlepszych sposobów na znaczącą poprawę efektywności energetycznej konstrukcji. Uzyskanie poprawy na tym polu możliwe jest dzięki temu, że pianki poliuretanowe nanoszone są bezpośrednio na ocieplaną powierzchnię metodami natryskowymi. Takie metody sprawiają, że tworzona jest jednolita warstwa, w której nie ma szczelin, spoiw czy mostków ciepła. Eliminacja tych typowych wad innych technologii sprawia, że możliwe jest maksymalne ograniczanie strat ciepła i to przy zachowaniu relatywnie małej grubości izolacji. Zamiast styropianu o grubości 20 centymetrów wystarcza pianka poliuretanowa o warstwie równej 10 centymetrów. Nie ma też żadnych problemów z pokrywaniem dowolnych powierzchni. Powierzchnie o niskiej chłonności wymagają łatwego gruntowania, ale najczęściej znakomite właściwości adhezyjne pianki pozwalają na nanoszenie jej na powierzchnie bez wcześniejszego przygotowania. Trzeba też podkreślać, że pianki poliuretanowe PUR są bardzo trwałe i skuteczność izolacji nie zmniejsza się z czasem.

Zapraszamy na stronę: izolacjemyslenice.pl

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *