Nowa motywacja w 2018 roku

Styczeń to czas podsumowań. Koniec miesiąca to dobry czas, żeby spojrzeć na ubiegły rok z odpowiednim dystansem. Sukcesy, porażki, osiągnięcia, plany i pomysły jakie z tego płyną na kolejny sezon. Warto wykorzystać ten czas do wzmocnienia swojego teamu. Jak zmotywować pracowników, by dodać im energii i odwagi do sięgania po nowe cele? Jak nagrodzić ich trud i zachęcić do stawiania sobie nowych wyzwań? Pomocne mogą okazać się narzędzia motywacyjne, które przygotowało Sodexo.

Dlaczego motywacja jest ważna?

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wchodzimy rankiem do biura, parzymy kawę, otwieramy służbowego maila, witamy się ze współpracownikami. Jednak zamiast pozytywnej energii, żartów, weekendowych opowieści, napotykamy na znudzone spojrzenie koleżanki zza biurka. Na pytanie o samopoczucie, kolega odburkuje coś pod nosem i idzie w swoją stronę. Manager, z którym prowadzimy projekt, patrzy smętnie w dal i zdawkowo informuje o postępach prac. Osiem godzin wlecze się niemiłosiernie.

A teraz druga sytuacja: wchodzimy do biura i od progu czujemy słodki zapach domowego ciasta. To Ania, koleżanka z działu HR upiekła sernik i częstuje wszystkich. Od progu słyszymy radosny śmiech dobiegający z kuchni – koledzy naśmiewają się właśnie z żartu Artura. Sprawdzamy służbowego maila, a w tzw. międzyczasie manager informuje nas o postępach projektu. Za godzinę prezentacja przed całym zespołem, ale wszystko przebiega pomyślnie – tam, gdzie nie mamy pomysłu, ktoś rzuca celne uwagi i sugestie, wszyscy są zainteresowani, żywo komentują postęp prac.

W którym zespole pracuje się lepiej? Zmotywowany team przyciąga. Dobra energia, pozytywne nastroje, uśmiech, żarty, ciepło, wsparcie – to wszystko jest niezwykle ważne w tworzeniu przyjaznego miejsca pracy. Jakich narzędzi użyć, by zachęcić swoich pracowników do działania, by dać im zastrzyk pozytywnej energii na nowy rok?

Motywuj z głową

Karta podarunkowa Sodexo to gotowe rozwiązanie, które z łatwością wprowadzisz do swojego zespołu. Uniwersalna forma sprawia, że karta doskonale sprawdzi się w każdym zespole pracowniczym. Bez względu na zainteresowania, cele, wiek i potrzeby Twoich pracowników karta będzie zawsze sprawdzonym pomysłem. Wykorzystaj ją do motywowania i nagradzania zespołu. Możesz użyć jej do podsumowania okresów rozliczeniowych czy projektowych, by w szczególny sposób docenić pracowników i pokazać im, że widzisz ich wkład i energię włożone w projekt. Karta jest wygodna i praktyczna w użyciu – Twojej głowy nie muszą dłużej zaprzątać myśli o przygotowywaniu specjalnych, spersonalizowanych podarunków. Wystarczy, że złożysz zamówienie w Sodexo, a Twoi pracownicy samodzielnie wybiorą prezent dopasowany do ich oczekiwań. Ponieważ karty Sodexo akceptowane są przez ponad 400 000 punktów handlowych, Twoi pracownicy z łatwością zrealizują je w wybranym przez siebie miejscu.

Specjalnie dla Ciebie Sodexo przygotowało wygodną i intuicyjną aplikację mobilną, dzięki której zyskasz stałą kontrolę nad poniesionymi wydatkami. Z każdego miejsca na świecie bez trudu złożysz zamówienie na karty podarunkowe czy bony Sodexo. Nawet podczas przedłużającego się wyjazdu służbowego możesz dokonać zamówienia, a karty zostaną dostarczone wprost do siedziby Twojej firmy. Dodatkowo Twoi pracownicy mogą skorzystać również ze zniżek i promocji łączących się z kartą podarunkową Sodexo.

Jeśli poprzedni rok zaliczasz do udanych, a na horyzoncie powoli malują się kolejne cele biznesowe, pomyśl o tym, by wkroczyć w nowy sezon z zupełnie nową energią. Wykorzystaj sprawdzone narzędzia motywacyjne, by zagrzać swój zespół do walki. Stwórz przyjazną atmosferę, sprzyjającą podejmowaniu nowych wyzwań. Dzięki karcie motywacyjnej Sodexo, Twoi pracownicy poczują się docenieni i zauważeni, z uśmiechem i świeżą energią wkroczą w nowy rozdział w życiu Twojej firmy.

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *