Masowe niszczenie dokumentów firmowych w Gliwicach

Gliwice to jedno z najistotniejszych śląskich miast, pełniące ważną funkcję przemysłową i wydobywczą. Gospodarka miasta nieprzerwanie się rozwija. Na terenie miasta funkcjonuje park technologiczny Technopark Gliwice, zakłady mechaniczne, fabryka Opla oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Na terenie miasta znaleźć można też liczne instytuty naukowo-badawcze, np. instytucje Polskiej Akademii Nauk. Podczas zwiedzania Gliwic, warto zwrócić uwagę na Stare Miasto, fragmenty murów obronnych, Zamek Piastowski oraz zabytkowy hotel Diament.

Nowoczesna i bezpieczna utylizacja akt firmowych – na czym polega?

Dbanie o bezpieczeństwo danych osobowych klientów to obowiązek każdego przedsiębiorcy. W świetle obowiązującego prawa przedsiębiorca jest administratorem tych danych, a to sprawia, że firma może zostać ukarana, jeśli nastąpi wyciek takich wrażliwych informacji. Aby temu zapobiec przedsiębiorca powinien:

  • doskonale orientować się w obowiązujących przepisach

Mowa o prawie państwowym o RODO. Zgodnie z treścią przepisów przedsiębiorca może samodzielnie wybrać, czy akta woli zutylizować na miejscu, czyli w siedzibie firmy, czy zlecić to zadanie na zewnątrz.

  • wykorzystywać dostępne technologie, które zwiększają bezpieczeństwo przetwarzania danych

Coraz częściej przedsiębiorstwa decydują się na digitalizację, czyli na stworzenie cyfrowego odpowiednika analogicznego dokumentu. Takie dane często archiwizowane są na zewnętrznych dyskach. Gdy nadejdzie czas ich utylizacji, należy rozważyć sposoby na zniszczenie takich elektronicznych nośników informacji. Profesjonalne niszczarki dysków są bardzo kosztowne i zajmują sporo miejsca, stąd częściej wybiera się niszczenie dokumentacji w zewnętrznych instalacjach.

Odpowiedzialny przedsiębiorca, który nie chce zawieść zaufania swoich klientów ani narazić się na kary wynikające ze złamania RODO, bierze wszystkie te kwestie pod uwagę. Nierzadko zdarza się, że nie jest w stanie samodzielnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo procesu. Może nie dysponować odpowiednimi technologiami, wiedzą lub po prostu nie chcieć oddelegowywać swoich własnych pracowników do nużących i czasochłonnych zadań, jakim jest niszczenie akt.

Niszczenie dokumentów na terenie Gliwic – jak zajmują się tym profesjonaliści?

Przede wszystkim firmy działające w tej branży opracowują skuteczne procedury. Dzięki doświadczeniu i świetnej znajomości branży są tak udoskonalone, że nie ma tu miejsca na ryzyko wycieku informacji. Tacy specjaliści doskonale orientują się też w obowiązującym prawie, dzięki czemu każdy proces utylizacji odbywa się z zachowaniem przepisów.

Skorzystanie z takiej usługi to sposób na uchronienie się przed konsekwencjami źle zaplanowanego procesu utylizacji. Takie firmy jak EkoAkta dysponują infrastrukturą, która przeważnie nie jest dostępna dla firm niespecjalizujących się w niszczeniu akt. Instalacje używane do utylizacji dają dużo lepsze efekty niż najbardziej zaawansowane niszczarki biurowe. Produkt takiego procesu całkowicie uniemożliwia odzyskanie danych i nie ma znaczenia to, czy utylizacji została poddana zwykła teczka wypełniona kartkami papieru, czy nowoczesny dysk.

Niszczenie akt w Gliwicach – krok po kroku

  • Odbiór dokumentów

EkoAkta działa na terenie całego miasta w okolicach, więc bez problemu klienci mogą umówić się na odbiór dokumentów, niezależnie od lokalizacji firmy. Do wyboru mają dwie opcje – załadunek od razu lub pozostawienie pojemników w ich siedzibie i załadunek w późniejszym terminie. Korzystając z pierwszej opcji możemy liczyć na wsparcie ekipy, która pomaga zainteresowanym klientów w opróżnianiu firmowych archiwów. Drugi wariant polega na tym, że klient samodzielnie zapełnia pojemniki, a gdy będą gotowe do odbioru, kontaktuje się z ekipą.

  • transport akt

Pojemniki zostają załadowane do pojazdu, a następnie niezwłocznie trafiają do instalacji niszczącej. Dzięki temu, że samochody są wyposażone w nadajniki GPS, klient może śledzić podróż jego akt do celu.

  • Niszczenie dokumentów

Gdy akta zostają przewiezione do najbliższej instalacji, zostają natychmiast zniszczone. Po wykonaniu procesu klient otrzymuje oficjalne potwierdzenie, że przekazane przez niego dokumenty zostały w bezpieczny sposób poddane utylizacji.

Tak skonstruowana usługa sprawia, że klient może sam zdecydować, jak bardzo chce być zaangażowany w utylizację firmowych akt. Oszczędność czasu oraz wysokie bezpieczeństwo (i idący za tym komfort psychiczny) sprawiają, że na taką usługę decydują się gliwickie firmy różnej wielkości i działające w różnych branżach.

Jeśli jesteś forma i chcesz dokonać niszczenie dokumentów w Gliwicach zapraszamy na podstronę https://www.ekoakta.pl/uslugi/12,niszczenie-dokumentow/gliwice/ do firmy Ekoakta.

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *