LEASING, CZYLI WIĘCEJ ZA MNIEJ

Lubujący się w komforcie Niemcy pokochali go już wiele lat temu i nie zmienia się to do dziś. Mowa o jednej z bardzo popularnych form zakupu samochodu zza naszą zachodnią granicą, którą stanowi leasing. Łączy on w sobie wiele korzyści, o czym przekonuje się także coraz więcej Polaków, szczególnie tych ceniących sobie prostotę i wygodę, a zarazem szeroki wachlarz oferowanych rozwiązań.

Sam leasing można porównać do formy długoterminowego wynajmu, czy też jeśli ktoś woli zakupu na raty. Na końcu drogi samochód może stać się nasz. W stereotypowym podejściu prawo do skorzystania z leasingu przypisuje się jedynie firmom. Dodatkowo kojarzy się on często jedynie z nowymi samochodami z salonu. Dzisiejsza rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna. Obecnie z leasingu mogą korzystać także osoby prywatne. Ponadto, popularny jest nie tylko zakup nowych pojazdów, ale także leasing aut używanych, w tym również modeli ekskluzywnych, które dzięki temu można nabyć na atrakcyjnych warunkach.

PONAD PÓŁ MILIONA FIRM

Według statystyk z oferty leasingu samochodów w Polsce w ostatnich latach korzystało ok. 600 tys. przedsiębiorstw. Skala robi wrażenie tylko początkowo. Gdy przyjrzymy się ofertom firm oferujących doradztwo w tym zakresie np. CLS, znajdziemy w nich m.in. propozycje dla branży rolniczej, budowlanej, medycznej, czy też firm produkcyjnych i wolnych zawodów. Tak szeroka możliwość wyboru, nieograniczona jedynie do aut osobowych, sprawia, że po leasing na samochód sięga coraz więcej podmiotów. Do skorzystania z tej formy zachęcać może też jej przejrzystość. Wysokość raty można w łatwy sposób obliczyć przy pomocy kalkulatorów dostępnych on-line.

LEASING – INWESTYCJA W FIRMĘ

Leasing to alternatywa dla kredytu bankowego i jak pokazuje duże zainteresowanie wśród Polaków, jest to alternatywa atrakcyjna. Przedsiębiorcy mogą liczyć na odliczenie podatku VAT i obniżenie podatków. To od firm zależy także wybór wysokości comiesięcznej raty. Dłuższy okres spłaty to mniejsze, a zarazem przewidywalne opłaty. Leasing nie wpływa na zdolność kredytową, dzięki czemu uwolnione w ten sposób środki można przeznaczyć na inwestycje. Warto wspomnieć także o stosunkowo niewielkiej liczbie formalności, towarzyszących leasingowi, szczególnie gdy zdecydujemy się na skorzystanie z ofert firm doradczych. Po zakończeniu leasingu auto można wykupić w atrakcyjnej cenie. Alternatywę stanowi pozostawienie pojazdu we flocie firmy leasingowej.

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *