Izolacja natryskowa – na czym polega?

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i ekologicznej projektanci zaczęli prześcigać się w poszukiwaniach idealnej metody izolowania budynków. Odpowiednie zabezpieczenie domu przed utratą ciepła pozwala oszczędzić pieniądze i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Mieszkańcy mogą się za to cieszyć stałym komfortem cieplnym, niezależnie od pory roku i warunków na zewnątrz. Najlepszą izolację osiąga się, eliminując mostki cieplne w warstwie ocieplenia – takie rozwiązanie oferuje piana izolująca PUR.

[Natrysk izolacji – jak to działa i jakie daje efekty?]

Metoda ta pozwala na nakładanie warstwy izolującej bezpośrednio na ścianę budynku lub inną izolowaną powierzchnię. Oznacza to, że piana tworzy jednolitą, równą warstwę, bez żadnych szczelin i bez użycia spoiwa między nimi. Co za tym idzie, nie tworzą się mostki cieplne, którymi mogłoby przedostawać się powietrze. Piana tworzy solidną, ale niezbyt grubą warstwę – aż dwa razy cieńszą, niż tradycyjny styropian. Następnie zastyga, zyskując dużą wytrzymałość. Chroni budynek przed promieniowaniem słonecznym, niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz oczywiście przed wychładzaniem. Izolowany w ten sposób budynek wymaga jedynie dostarczenia energii do ogrzania – następnie utrzymuje stała temperaturę, nie wymagając dalszych, dużych nakładów. Izolacja przywiera do każdej powierzchni, tworząc świetną adhezję.

[Zalety piany PUR]

– Oszczędność miejsca – warstwa piany jest dwukrotnie cieńsza, niż potrzebna dla uzyskania tego samego efektu warstwa styropianu.

– Większa efektywność – wyeliminowanie mostków cieplnych (związanych z łączeniami pojedynczych elementów ocieplenia, które tutaj nie występują) pozwala na zatrzymywanie ciepła w większym stopniu, niż tradycyjne metody izolacji.

– Dodatkowa izolacja wodna oraz wyciszenie hałasów z zewnątrz.

– Odporność na upływ czasu oraz wiele spośród stosowanych w gospodarstwie domowym i na budowach rozpuszczalników.

[Korzyści z solidnej izolacji]

Po pierwsze, można dzięki niej zaoszczędzić spore kwoty pieniędzy, szczególnie w sezonie grzewczym. To bardzo prosty rachunek – budynek, który nie traci ciepła, nie wychładza się. Dzięki temu można zużyć o wiele mniej paliw grzewczych.

Po drugie, za solidną izolacją idą wymierne korzyści dla środowiska naturalnego. Spalanie węgla, gazu i właściwie wszelkich innych paliw powoduje emisję gazów cieplarnianych, która realnie wpływa na stan atmosfery i komfort życia. Świadomość ekologiczna wymaga uwzględnienia tego przy budowie czy remoncie budynku.

Zapraszamy na stronę: puklerz.pl

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *