Implanty tytanowe czy cyrkonowe – które implanty zębowe wybrać?

Implanty zębowe to jeden z innowacyjnych i doskonałych sposobów na to, by rzeczywiście mieć piękny całkowicie nowy uśmiech. Obecnie w czasie wizyty u stomatologa musimy decydować się na jeden z dwóch rodzajów implantów. Do naszej dyspozycji oddawane są tytanowe albo cyrkonowe propozycje. Tytanowe implanty są dostępne już od wielu lat, zaś cyrkonowe to nowość, która jednak szybko zyskuje sobie zwolenników. Na co wiec można się decydować?

Tytanowe implanty na rynku pojawiły się w minionym wieku w latach 60-tych i zostały wprowadzone przez Szweda, który zaczął pracę nad konstrukcją elementów, które mogą uzupełnić braki zębowe. Od momentu ich pojawienia się na rynku miliony ludzi z nich korzystały. Tytan to materiał, który będzie w stanie zapewniać nam okres użytkowania, który będzie długotrwały. Jest tylko jeden istotny problem. Teoretycznie implanty nie będą widoczne, ale w praktyce mogą one powodować, że miejscami obniży się dziąsło i jednak będą widoczne a tytan jak wiadomo ma kolor szaro srebrny, dlatego nie do końca będzie się dobrze prezentował, gdy okaże się, że jednak będzie go widać. Gdy już założymy implant trzeba pamiętać, że na nim jeszcze montowany będzie most albo korona. W okresie po zabiegu lekarz pewnie zleci nam dietę papkowatą, w ramach której będziemy musieli unikać spożywania twardych pokarmów i to nawet przez kilka miesięcy. Zabieg taki może być przygotowany na jednej wizycie, proces leczenia nie trwa zbyt długo. Przygotowana powierzchnia tytanowa będzie dość szorstka zostaje specjalnie wytrawiona, ponieważ ma stymulować wzrost kości i poprawić proces gojenia. Ze względu na swoją trwałość implanty takie są szczególnie kosztowne.

Czym się różnią implanty cyrkonowe od tytanowych?

W odpowiedzi na potrzeby różnych pacjentów na rynek wprowadzone zostały inne rozwiązania niż tytanowe implanty a mianowicie propozycje cyrkonowe. Te implanty określone również jako ceramiczne to najnowsza i najbardziej estetyczna forma implantów jaka obecnie jest znana i stosowana w klinikach stomatologicznych. Substancja, z której przygotowuje się taki implant przypomina nam naturalną tkankę zęba, jednak będzie bardziej odporna na proces ścierania. Ten rodzaj implantów ma wyjątkowe właściwości mechaniczne i jest bardzo odporny na korozję. Można także liczyć na to, że to taka propozycja, która będzie biozgodna. Nie będzie więc wpływać na naszą jamę ustną, będzie się dobrze wiązać z kością i co bardzo ważne nie wpłynie na proces jedzenia, niezmienni smaku potraw. Pod tym kątem będzie to najlepsza dostępna propozycja. Są one całkowicie bezpieczne, nie ma negatywnych interakcji z innymi materiałami stosowanymi w zakresie stomatologii. Elektrycznie są również obojętne. Przygotowywane są na zasadzie jednej fazy. Implanty takie stabilizują się 6 miesięcy w szczęce i około trzy miesiące w żuchwie. To znaczy, że pomiędzy zabiegiem a odbudową ostateczną musi upłynąć ten właśnie okres. Wtedy używa się pokrycia o tymczasowym charakterze. Implanty cyrkonowe mogą być ciekawym rozwiązaniem, ponieważ są one estetyczne, nadają się do użytku przez każdego, nie powodują uczuleń i pod tym kątem dobrze się sprawdzą. Przeprowadzone na świecie badania pokazały, że mamy wiele osób, u których widać reakcję na tytan. Natomiast w przypadku implantów cyrkonowych ten problem nie będzie występował, dlatego są one tak dobrym rozwiązaniem. Ogólnie trzeba wskazać, że zastosowanie implantów dla wielu pacjentów będzie idealnym rozwiązaniem uzupełniającym ubytki w zębach.

Polecamy również: nakoniecswiata.com.pl

 

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *