Co to jest blogosfera?

Każda firma, której zależy na wyróżnieniu się na tle konkurencji, korzysta z różnych narzędzi marketingowych w Sieci. Najczęściej wybierane są oczywiście profile social media, jednak coraz więcej osób stawia także na eksperckie blogi. Jakie są plusy takie rozwiązania?

O blogosferze słów kilka

Chociaż każdy z nas o niej słyszał, nie każdy wie, czym właściwie jest. Można powiedzieć, że określenie to opisuje całą internetową społeczność związaną z blogami. Zarówno autorów, jak i osoby komentujące oraz te zajmujące się marketingiem. Śmiało można nazwać ją po prostu swego rodzaju siecią powiązań. Dzięki możliwości komentowania i dyskusji, wszyscy bez problemu możemy włączyć się w blogosferę.

Jak to wykorzystać?

Sposobów na wykorzystanie blogów na korzyść swojego biznesu jest kilka. Najlepiej oczywiście stworzyć własnego bloga na stronie WWW firmy. Możemy na nim odpowiadać na najczęściej zadawane pytania klientów, opisywać naszą działalność oraz codziennie wydarzenia z życia firmy. Jest to bardzo przydatne narzędzie także w kontekście pozycjonowania. Odpowiednia ilość słów kluczowych pomoże nam wypromować naszą witrynę w wyszukiwarce Google. Teksty możemy pisać samodzielnie bądź zlecić je zewnętrznej firmie. Pamiętajmy jednak, że to my jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie i sami najlepiej znamy specyfikę firmy. Kolejnym pomysłem na wykorzystanie blogosfery jest nawiązanie współpracy z popularnymi blogerami. Wielu z nich ma ogromny wpływ na kształtowanie opinii swoich fanów. To bardzo prosty sposób na dotarcie do dużej grupy osób. Pamiętajmy jednak, by wybrany przez nam influencer był, chociaż minimalnie powiązany z naszą branżą. Przykładowo blogerka modowa będzie miała problem z zareklamowaniem części do samochodów, a jej odbiorcy raczej nie będą zainteresowani naszym produktem.

Sieć daje nam mnóstwo możliwości, warto je wykorzystać. Włączając się w blogosferę będziemy mieli niepowtarzalną okazję na stworzenie grupy fanów, a w następstwie potencjalnych klientów.

www.FajnyBiznes.pl: www.FajnyBiznes.pl

Tekst byl ciekawy? Udostepnij go!

Czekamy na Twój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *